Ciąża i cukrzyca

Ciąża i cukrzyca

PDFdruk

Życie z cukrzycą

Decyzja o posiadaniu dziecka to poważny krok dla każdego. Jeśli – choruje na cukrzycę kobietę, decyzja pociąga za sobą jeszcze więcej uwagi. Wiele kobiet chorych na cukrzycę (pierwszego i drugiego rodzaju i cukrzycy ciążowej), ciąża przebiega normalnie, a one rodzą zdrowe dzieci. Ale to nie znaczy, że ciąża w cukrzycy nie wymaga szczególnej uwagi.

W artykule przedstawiono główne zagadnienia, które należy rozważyć przed i podczas ciąży.Również tutaj dostarcza odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat cukrzycy ciążowej.

Jeśli chcesz mieć dziecko lub podejrzewają, że jesteś w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem!

Co to jest cukrzyca?

Cukrzyca ciężarnych – Ten rodzaj cukrzycy, który występuje w trakcie ciąży (zwykle nie wcześniej niż w czwartym miesiącu).

Dla niektórych kobiet występuje ze względu na fakt, że ich organizm nie wytwarza odpowiednią ilość insuliny, potrzeba co zwiększa podczas ciąży. Dla niektórych może to być zdiagnozowana w ciągu pierwszych trzech miesięcy. W tym przypadku nie zachodzą przesłanki dla tej choroby może pojawić się przed ciążą.

Doustny test tolerancji glukozy służy do diagnozowania cukrzycy ciążowej. Test ten obejmuje analizę krwi przed śniadaniem i dwie godziny po spożyciu płynną glukozę.

Co należy zrobić przed zajściem w ciążę

Przygotowanie do narodzin dziecka powinny być przeprowadzane z młodzieżą, a każdy lekarz będzie je potwierdzić. Jeśli masz cukrzycę, a chcą mieć dziecko, jest to niezwykle konieczne, aby skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Będzie informować o badaniach opisanych poniżej, a także środki, które należy podjąć, ale będzie pomocne wiedzieć, czego się spodziewać, i co można zrobić, aby upewnić się, że ciąża była prawidłowa.

poziom glukozy we krwi

Będziesz znacznie zwiększyć swoje szanse na posiadanie zdrowego dziecka, jeśli utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi przed i podczas ciąży. Pierwsze osiem tygodni są szczególnie ważne dla rozwoju fizycznego dziecka. Nieodpowiednia kontrola stężenia glukozy przed i podczas pierwszych ośmiu tygodniach ciąży znacznie zwiększa możliwości dziecka z problemami zdrowotnymi.

Sprawdź swoje oczy

Zwłaszcza, jeśli już mają problemy z oczami (retinopatia). Ciąża może spowodować dodatkową presję na naczyniach krwionośnych oka, więc jeśli opracowali retinopatia, należy zwrócić się o nią do lekarza.

Bądź na przyjmowanie leku

Czy biorąc leki anty-nadciśnieniem? Niektóre z tych leków w żadnym wypadku nie może być stosowany przez kobiety w ciąży. Lekarz poinformuje Cię, czy należy zmienić bieg leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki dla chorych na cukrzycę typu II, może trzeba je porzucić, jakmogą zaszkodzić dziecku. Zwykle alternatywnie otrzymywały iniekcje insuliny. leki przyjęć może być wznowione po porodzie.

unikanie alkoholu

Alkohol może zaszkodzić dziecku. Ponadto wpływa na poziom glukozy we krwi i zwiększa ryzyko wystąpienia ciężkiej hipoglikemii. Przestrzegać zasady alkoholu „mniej znaczy lepiej”, i to najlepiej wyrzucić wszystko to w czasie ciąży.

prawidłowe odżywianie

Należy stosować się do ogólnych porad na temat zdrowego odżywiania, a także zapoznać się z zasadami żywienia mają być stosowane przez chorych na cukrzycę.

Zaprzestanie palenia

Palenie podczas ciąży może zaszkodzić dziecku. To spowodowało negatywne skutki mogą wystąpić w pierwszych latach życia dziecka i stać się przewlekły. Znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia problemów w rozwoju dziecka, co może prowadzić do cukrzycy u matki.Rzucenie palenia podczas ciąży zaleca się przez wszystkich lekarzy.

wstęp witaminy i leki

Wielu lekarzy zaleca, aby kobiety w ciąży używać witamin przed i podczas pierwszych 12 tygodni ciąży. Witaminy mogą pomóc zapobiec problemom z rdzenia kręgowego (w tym rozszczep kręgosłupa) w trakcie rozwoju dziecka. Wszystkie kobiety z cukrzycą zaleca się przyjęcie 5 mg kwasu foliowego, który jest dostępny tylko na receptę. Porozmawiaj o tym z lekarzem.

podczas ciąży

Czego można się spodziewać podczas każdego z etapów ciąży, jeśli masz cukrzycę. O rozwoju dziecka i co należy zrobić.

Pierwsze trzy miesiące

Rozwój Twojego dziecka

 • Powstawanie głównych narządów
 • Początek tworzenia się układu nerwowego
 • Oczy, uszy i nos są dociskane do kształtu

twoje zadania

 • Sprawdź swój poziom glukozy we krwi na czczo i jedną godzinę po posiłku (i przed snem, jeśli pacjent przyjmuje insulinę).
 • Dietę, czy fizyczny uprazhnenieya, rzucić palenie, obniżyć technikę lub całkowicie powstrzymać się od alkoholu.
 • W przypadku problemów, takich jak nudności lub wymioty, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Brać kwas foliowy.
 • Jeśli masz cukrzycę pierwszego typu, trzeba wiedzieć, jak przeprowadzić zawartości ketonu badania krwi i moczu. Może to być konieczne w przypadku hipoglikemii.
 • Upewnij się, że masz ustawione na wprowadzenie glukagonu i nikogo obok ciebie zawsze będzie mógł go wprowadzić.

Możesz w każdej chwili skontaktować się z lekarzem, zadzwoń, inne informacje, bez względu na to, jakie pytania mogą się pojawić.

4-6 miesięcy

Rozwój Twojego dziecka

 • Wzrost całego ciała przyspiesza, zwiększając głowę
 • Zaczyna się rozwijać odruch chwytny, dziecko zaczyna się poruszać
 • Serce zaczyna pracować stabilnie, rozwój mózgu
 • Oczy stają się wrażliwe na światło
 • Dziecko wciąż nie może oddychać na własną rękę

twoje zadania

 • Sprawdź swój poziom glukozy we krwi na czczo i jedną godzinę po posiłku (i przed snem, jeśli pacjent przyjmuje insulinę).

7-9 miesięcy

Rozwój Twojego dziecka

 • Aktywny rozwój mózgu
 • ponieważ dziecko rośnie, zajmuje coraz więcej miejsca w organizmie
 • W ciągu zaledwie kilku tygodni przed porodem, główka dziecka jest poniżej miednicy

twoje zadania

 • Sprawdź swój poziom glukozy we krwi na czczo i jedną godzinę po posiłku (i przed snem, jeśli pacjent przyjmuje insulinę).
 • Dietę, robić ćwiczenia, rzucić palenie, obniżyć technikę lub całkowicie powstrzymać się od alkoholu.
 • Zrelaksować się razem z dzieckiem. Poznasz do siebie, że łatwiej się zrelaksować, gdy dziecko nie porusza się.

cukrzyca ciężarnych

Skąd wiesz, jeśli masz cukrzycę?

Na recepcji u lekarza, można dowiedzieć się, jakie jest prawdopodobieństwo, masz cukrzycę ciążową. Poniższe czynniki są istotne:

 • Problemy z wagi (otyłość)
 • Obecność cukrzycy typu II w najbliższej rodzinie
 • Obecność poronień w przeszłości
 • Duża waga przy urodzeniu niemowlę poprzednie (więcej niż 4,5 kg)
 • Czy masz cukrzycę ciążową w przeszłości
 • Twoja rodzina pochodzi z Azji Południowej, Bliskiego Wschodu czy karaibskim wybrzeżu

Jeżeli którykolwiek z powyższych punktów dotyczy pacjenta, powinny być testowane na cukrzycę ciążową.

Jak to wpłynie na dziecko?

W większości przypadków, cukrzyca zostanie wykryta w ciągu ostatnich trzech miesięcy ciąży. Głównymi ciała dziecka do tego czasu zostały już utworzone, a ryzyko dla dziecka jest mniejsza niż w pierwszym cukrzycy choroby i drugich typów.

W każdym razie, jeśli zdiagnozowano cukrzycę przed ciążą, prawdopodobieństwo wad podczas rozwoju płodu powyżej. Poziom ryzyka zależy od tego, jak wysoki poziom cukru we krwi, i jak długo został on uaktualniony.

Jakie leczenie?

Często poziom glukozy we krwi może być kontrolowane za pomocą siły. Zostaniesz przekierowany do dietetyka, który udzieli Ci porady na temat żywienia. Jeżeli poziom glukozy nie zmniejsza się mimo diety, może zaistnieć potrzeba leków lub insuliny (jest to wymagane w 10-20% przypadków).

Wymagany poziom cukru we krwi jest taka sama, jak i kobiet z cukrzycą pierwszych i drugich typów leczenia jest również analogiczne.

Czy choroba zniknie po urodzeniu dziecka?

Najbardziej prawdopodobne. Przed wyjazdem należy zdać test, aby upewnić się, że poziom glukozy we krwi do normy. Trzeba będzie podjąć badanie krwi sześć miesięcy po urodzeniu, a następnie – wziąć to każdego roku. Jeśli pacjent przyjmuje leki (leki lub insuliny) w czasie ciąży, będzie w stanie zatrzymać ich odbiór po urodzeniu.

Kobiety z cukrzycą ciążową, którzy przeszli w 30% przypadkówcukrzycy w późniejszym chory typu II (średnia cukrzyca rozwija się drugi poziom 10% osób).

Pięć do dziesięciu procent kobiet, które przeszły cukrzycę ciążową w kolejnej zachorować z pierwszym typem cukrzycy. Te kobiety były chore pierwszy poziom cukrzycy przed ciążą, która jest „zdemaskowany” podczas niego.

Zobaczysz, czy masz cukrzycę ciążową podczas następnej ciąży?

Ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej wzrasta, jeśli jesteś już chory z nich. Jednakże, jeśli masz nadwagę i utrzymać ją, prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest zmniejszona. Jeśli planujesz mieć kolejne dziecko, należy sprawdzić poziom glukozy we krwi przez 16-18 i 28 tygodni.