leki na cukrzycę

leki

PDFdruk

Życie z cukrzycą

Ostrzeżenie!

Zawarte na tej stronie internetowej o obniżenie poziomu glukozy we krwi jest powszechnym lek. Jeśli masz jakieś pytania na temat leków, należy skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.

insulina

Insulina – hormon wydzielany przez trzustkę. działanie insuliny – przekształcania glukozy w energię.

Dla wszystkich pacjentów Pierwszy typ cukrzycy i dla niektórych osób z cukrzycą drugiego typu insuliny potrzebne, aby utrzymać prawidłowy poziom glukozy.

Trzy grupy insuliny

Istnieją trzy grupy insuliny: zwierzę, ludzką (insulina syntetyczny, podobny do tego, który wytwarza organizm ludzki) i analogowych (jeśli można sobie wyobrazić, że cząsteczka insuliny – naszyjnik, naukowcy byli w stanie dokonać zmian w położeniu niektórych kulek, a tym samym stworzyć insuliny analogowej) ,

Obecnie większość osób korzysta z insuliny ludzkiej i analogowej, ale niektóre nadal korzystać z insuliny zwierzęcej, ponieważ wierzą, że wpływa na ich lepsze.

Podstawowe rodzaje insuliny

Istnieje sześć głównych typów insuliny

 • Szybko działające insuliny może być stosowana bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku. Jej efekt osiąga szczyt w ciągu pierwszych trzech godzin. To trwa 2-5 godzin, a to wystarczy tylko na jedzenie, które przyjął. Z wyglądu jest przejrzyste.
 • Długo działający analog insuliny jest stosowany raz dziennie insuliny w organizmie przez 24 godziny. Ten typ insuliną, ewentualnie razem ze środkami spożywczymi, gdyżnie ma ekspozycję szczytową. Z wyglądu jest przejrzyste.
 • Krótko działającą insulinę należy zastosować 15-30 minut przed posiłkiem, w celu „pokrycie”, która dzieje się po posiłku wzrost stężenia glukozy we krwi.Pikvozdeystviyanastupaet- 2-6 chasovposleprioma. Vozdeystviedlitsya8 godzin. Z wyglądu jest przejrzyste.
 • Medium insuliny i długi czas są stosowane dwa razy dziennie w celu utrzymania normalnego poziomu cholesterolu w połączeniu z krótko działające insuliny i szybko działającej insuliny. Szczyt występuje po upływie 4 godzin po otrzymaniu i trwa do 8 godzin. Efektem tego rodzaju insuliny trwa 30 godzin. Z wyglądu jest mętny.
 • Wstępnie mieszać insuliny – insulina związek jest krótkie i średnie Akcje
 • Wstępnie zmieszany analog insuliny – związek insuliny o pośrednim czasie działania insuliny o szybkim.

zastrzyki

Igła stosowane do wstrzykiwania insuliny jest bardzo małe, ponieważ insuliny należy podawać podskórnie, a nie dożylnie lub domięśniowo. Po wstrzyknięciu jest on absorbowany w małych naczyniach krwionośnych i przedostaje się do krwiobiegu.

Zastrzyki mogą być nieco bolesne, szczególnie w kilku pierwszych, ponieważ Można być stresujące. Po przyzwyczaić się do zastrzyków, i nauczyć się usunąć stres, zastrzyki wejść w nawyk i nie powoduje bólu.

Istnieją trzy główne obszary wstrzyknięć insuliny: brzucha, pośladków i ud. W niektórych przypadkach, zastrzyk insuliny lekarz może być zalecana w niektórych obszarach, takich jak ręce. wstrzyknięcie powinno być przeprowadzone w różnych miejscach, aby uniknąć obrzęk skóry, które mogą wystąpić, jeśli wykonać zastrzyk w tym samym miejscu. To z kolei negatywnie wpływa na wchłanianie insuliny w naczyniach krwionośnych.

utrzymanie insulina

Wszystkie rodzaje insuliny powinny być przechowywane w temperaturze od 2 do 25’C.Średnia temperatura w pomieszczeniu – 25’C, ale w lecie może osiągać wysokie wartości.

Insulina, że ​​nie używasz w tej chwili powinny być przechowywane w lodówce. Może być przechowywane przez rok. Okres półtrwania insuliny z lodówki 28 dni.

Wskazówki dotyczące przechowywania insuliny:

 • Przechowywać w lodówce zapasy insuliny
 • Insulina używasz w tej chwili, przechowywać w suchym i chłodnym miejscu
 • Dysponowania insuliny, która była poza lodówką dłużej niż 28 dni
 • Przechowywać w lodówce przez co najmniej jedną dawkę leku przyjmować insulinę
 • Nie przechowywać insulinę w lub w pobliżu zamrażarce. Zamrożone insulina niezdatne do wstrzykiwań
 • W czasie upałów nie należy wyjąć fiolkę z insuliną w samochodzie
 • Nie należy stosować dawki insuliny po upływie terminu ważności (zob. Daty ważności na opakowaniu)

insulinoterapia pompa

Co to jest terapia pompy insulinowej?

Insulinowych pompa do infuzji insuliny do tkanki podskórnej. Większość warianty insuliny na zastrzyki insuliny długo działającej w połączeniu z niskimi dawkami krótko działającej insuliny (zazwyczaj dwa razy dziennie). terapia działa pompa insulinowa każdą minutę z powodu podawania różnych dawek szybko działającej insuliny w ciągu dnia, zgodnie z określonymi wymaganiami. W ten sposób, dzięki zastosowaniu szybko działającej insuliny może zwiększyć dawkę insuliny bezpośrednio do posiłku, po prostu przez naciśnięcie przycisku na pompie. Tak więc, terapia pompa symuluje normalnego działania trzustki.

Pompa insulinowa nie jest „niezależny”, to nie ma mierzyć poziom insuliny we krwi i nie obliczyć wymaganą dawkę. Musisz dowiedzieć się, jak zainstalować niezbędną dawkę insuliny w zależności od konsumpcji żywności. Osoby używające pomp insulinowych, zaleca się, aby sprawdzić poziom w hinsulina krwi co najmniej 4 razy w ciągu dnia, aby wiedzieć, czego potrzebują dawki insuliny. Pompy insulinowe wymagają ciągłej uwagi.

Zaletą terapii pompą insulinową jest to, że pomaga skutecznie wdrożyć kontrolę nad cukrzycą i zminimalizować ryzyko hipoglikemii.

Jaki rozmiar insulin pump?

Pompa insulinowa rozmiar współmierny z telefonem komórkowym. Biegną w sprawie baterii i posiadają funkcję powiadamiania ratunkowego rozładowania baterii lub wynik insuliny.

Jak pompy insulinowe przymocowany do ciała?

Pompa łatwo przymocowana do korpusu w różny sposób, na przykład, pas, zabezpieczonej wokół pasa. Mogą być również umieszczone w woreczku, który dołącza do nogi lub ręki.

Za pomocą cienkiej rurki z tworzywa sztucznego o małej igły (kaniuli) przeprowadza się wstrzykiwanie insuliny. Igła jest wkładana pod skórę i nie mogą być usunięte w ciągu 2-3 dni.Następnie należy go zastąpić innym igły wstrzyknąć w innym miejscu.

Będę nosić insuliną pompa przez cały czas?

Zazwyczaj pompy insulinowe są noszone przez 24 godziny na dobę. Jednak mogą one być odłączone przez jakiś czas, na przykład, udział w niektórych dyscyplinach sportowych.

Mogę nie wykonywać podczas noszenia pompy insulinowej?

Istnieją różne typy pomp, większość z nich są bezpieczne podczas noszenia podczas ćwiczeń. Można odłączyć pompę na krótki czas, jeśli myślisz, że to może ulec uszkodzeniu, na przykład podczas pływania (w tej chwili większość pomp insulinowych są wodoodporne).

Po odłączeniu igły pompy pozostaje w organizmie. Na czubku igły umieszcza nakładkę, aby chronić je przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem.

ponieważ Pompa ispolzuot tylko szybko działającej insuliny, nie mogą być odłączone od dłuższego czasu (nie więcej niż jedna godzina). Po odłączeniu pompy, poziom glukozy we krwi zaczynają gwałtownie rosnąć.

Aby upewnić się, że kontrola nad poziomem insuliny we krwi, nie należy zapominać, aby jak najszybciej podłączyć pompę insulinową. Pomiar stężenia glukozy we krwi pomoże dokładniej obliczyć odpowiednią dawkę insuliny.

ciśnienie tętnicze

Ciśnienie krwi można poprawić przez:

 • zaprzestanie palenia
 • zrównoważona dieta
 • Wspierać prawidłową wagę
 • Uniknięcie nadmiernego spożycia alkoholu
 • Zmniejszenie ilości soli
 • Regularna aktywność fizyczna
 • unikanie stresu

Może się okazać, że te zmiany nie wystarczy i trzeba jeszcze przyjmowanie leków, aby utrzymać ciśnienie krwi w 130/80. Istnieje wiele leków mające na celu utrzymanie normalnego poziomu ciśnienia, lekarz poinformuje o tym numerze. Czasami wymaga to podejmowania wielu leków. Jeżeli odpowiednie leczenie zostało znalezione, należy ściśle stosować się do niego.

cholesterol

Poziomy cholesterolu może być obniżona przez:

 • zaprzestanie palenia
 • zrównoważona dieta
 • masa nośnika w zakresie prawidłowym
 • Uniknięcie nadmiernego spożycia alkoholu
 • Regularna aktywność fizyczna

Może się okazać, że te zmiany nie wystarczy i trzeba jeszcze brać leki, aby utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Istnieje wiele leków mające na celu utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, lekarz poinformuje o tym numerze.