Regularne badania lekarskie

Regularne badania lekarskie

PDFdruk

Życie z cukrzycą

monitorowania stanu zdrowia u pacjentów z cukrzycą jest życiową koniecznością. Ma to na celu uniknięcie powikłań wywołanych cukrzycą. Pod nadzorem oznacza: znając poziom glukozy we krwi, ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, a także stan stóp i oczu. Ta sekcja wyjaśnia, co to wszystko oznacza dla ciebie osobiście.

Znajomość poziomu glukozy we krwi jest bardzo ważne dla diabetyków. Pomoże to utrzymać go na normalnym poziomie, aby zapobiec atakom hipoglikemii ocenić stan organizmu w czasie niektórych chorób i aby zapobiec ewentualnym powikłaniom.

Badanie krwi w domu

Wiele osób nie widzi sensu w analizach. Wierzą, że zawsze wie, kiedy poziom glukozy we krwi jest zbyt wysoki. Niestety, często nie jest to przypadek. Stan zdrowia nie zawsze jest wiarygodnym wskaźnikiem poziomu glukozy we krwi.

Badanie krwi odzwierciedla dokładny obraz poziomu glukozy we krwi. Aby to zrobić, wyniki testów zostanie obliczony automatycznie. Lekarz doradzi które urządzenie o prawo badania krwi dla ciebie i jak często należy go zobaczyć off. Prowadzą rejestr wyników badań, to pomoże Ci lekarz wybrać najbardziej odpowiednie leczenie dla Ciebie.

Wskazówki dotyczące analizy

 • Przed rozpoczęciem należy upewnić się, że ręce są czyste. Aby skorzystać z wody do mycia zamiast chusteczek (zawierają glicerolu, które mogą wpływać na wyniki).
 • Nie należy przyjmować krew z kciukiem i palcem wskazującym. Nie kłuć środkowy palec, albo zbyt blisko do paznokci, może powodować ból.
 • Zastrzyki co godzinę w różnych palców i w różnych miejscach – pomoże to uniknąć bólu
 • Jeśli nie dostać się do podjęcia odpowiedniej ilości krwi, wyciągnij rękę w dół – to pomoże przepływ krwi do palców.
 • Upewnij się, że ciepły palcami. Jeśli są one zimne, krew zostanie podjęta gorzej, a zastrzyk zajmuje więcej bólu.

Samokontroli glikemii

Self-checking poziom stężenia glukozy we krwi – ważną częścią działań w celu zapobiegania powikłaniom cukrzycy. Stając się częścią codziennej rutyny dnia, pomoże wybrać najbardziej optymalną drogę życia i leczenia, a także aby zapobiec powikłaniom, takim jak atak hipoglikemii i innych.

Do tej pory opracowano środki do przeprowadzenia najbardziej dogodnym badanie krwi, więc diabetyków ludzie nie będą trudne do sprawdzenia poziomu glukozy we krwi, przy jednoczesnym poszanowaniu ich zwykłego życia. Ważne jest, że poziom glukozy był zbliżony do normalnego (dotyczy to również tych, którzy nie są chorzy na cukrzycę).

normy:

 • 3,5 – 5,5 mmol / l przed posiłkiem
 • Mniej niż 8 mmoli / l dwie godziny po posiłku

Istnieje wiele różnych opinii na temat idealnego poziomu glukozy we krwi. Należy omówić z lekarzem, jak ocenić aktualny poziom glukozy i jakie kroki należy podjąć, jak Powyższe zasady są ogólne, indywidualne stawki również może być bardzo różna.

Poniżej są bardziej indywidualne zasady, w zależności od typu cukrzycy i wieku:

Przed Jedzeniem Po Dwóch Godzinach Od Posiłku
U dzieci z cukrzycą typu 1 (norma 2004). 4-8 mmol / l mniej niż 10 mmol / l
Dorosłych z cukrzycą typu 1 (norma 2004). 4-7 mmol / l mniej niż 9 mmoli / l,
Cukrzyca typu II (norma 2008). 4-7 mmol / l mniej niż 8,5 milimola / litr

Ciśnienie krwi jest miarą siły, z jaką przepływa krew wewnątrz tętnic. Ciśnienie krwi zależy od dwóch wartości, na przykład, 130/80. Pierwsza wartość nazywa się ciśnienie skurczowe i ciśnienie, z którym serce się kurczy i „wypycha” do krwi przez tętnice. Druga wartość nazywana jest ciśnienie rozkurczowe, co oznacza ciśnienie krwi, gdy serce jest w spoczynku.

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) nie zawsze objawia się w postaci objawów, więc może nie wiedzieć o tym. Ważne jest, że ciśnienie krwi nie została zeskanowana co najmniej raz w roku. Pomoże to, aby ostrzec spowodowane powikłaniami cukrzycy, takie jak choroby układu sercowo-naczyniowego.

Jeśli masz cukrzycę, lekarz pomoże Ci utrzymać normalne ciśnienie krwi: 130/80 lub mniej.

Zgodnie z lipidów zawartych w cholesterolu i triglicerydów we krwi średni. Cholesterol – naturalna alkohol tłuszczowy, który jest zawarty w korpusie każdej osoby. Można zapoznać się z tymi warunkami, ale być może nie wiedzieć, że nie wszystkie cholesterol jest „złe”.Niektóre rodzaje cholesterolu (na przykład, lipoproteiny o wysokiej gęstości alfa) zapobieganie występowaniu choroby serca. Niewłaściwa konserwacja tego typu cholesterolu zwiększa ryzyko chorób serca.

Jednak ten rodzaj cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości, jest „zły” cholesterol. Jego wysoka zawartość zwiększa ryzyko chorób serca.

Triglicerydy – inny typ naturalny alkohol tłuszczowy obecny we krwi. Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów, znacznie zwiększa ryzyko chorób serca.

normy:

 • Całkowity poziom cholesterolu nie powinna przekraczać 4 mmol / l
 • Poziom lipoprotein o niskiej gęstości, nie powinna przekraczać 4 mmol / l
 • lipoprotein o wysokiej gęstości powinna wynosić nie mniej niż 1 mmol / l dla mężczyzn i większą niż 1,2 mmola / l u kobiet
 • Poziom triglicerydów nie powinna przekraczać 1,7 mmola / l
 • Utrzymując kontrolę poziomu glukozy we krwi, cholesterolu i trójglicerydów oraz ciśnienia tętniczego zmniejsza ryzyko wystąpienia następujących problemów.

Jeśli nie wiesz, poziom lipidów, skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania odpowiednich badań krwi.

Problemy z moich stóp może wystąpić każdy, kto ma cukrzycę. Cukrzyca, zwłaszcza jeśli nie jest leczone, może powodować uszkodzenia nerwów, mięśni, gruczołów potowych i krążenie krwi w nogach.

Ten rozdział opisuje, jak dbać o swoje stopy i sprawdzić ich stan prawidłowo.

Pielęgnacja stóp

 • Nie wystawiać nogach wysokie i niskie temperatury
 • Nie należy nosić obcisłe skarpetki i buty
 • Sprawdzić nogi codziennie (upewnij się, czy istnieją jakiekolwiek szkody)
 • Myj stopy codziennie mydłem i ciepłą wodą. Jak je wytrzeć, szczególnie między palcami)
 • Użyj regenerujący krem, ale nigdy nie rozmazuje im skórę między palcami
 • Obcięte paznokcie, aby je tworzyć palcem co 6-8 tygodnie.
 • Zawsze noś buty – nawet w domu. Trzeba uniknąć uszkodzenia najmniejszym stopniu

możliwe uszkodzenia

Codziennie sprawdzić swoje nogi i zgłaszania wszelkich zmian do lekarza, pielęgniarki lub pediatra. Jeśli trudno jest kontrolować swoje stopy, poprosić krewnego lub przyjaciela, aby pomóc.

Sprawdzić:

 • Zagojone rany i skaleczenia
 • Bright różowe i czerwone obszary skóry, jeśli Twoja skóra jest biała; i ciemniejsze obszary, jeśli Twoja skóra jest ciemny.
 • Obrzęk i guzy
 • Trudności w mobilności stóp
 • Skóra, która jest ból w dotyku
 • gnicie

Nie należy pozostawiać bez uwagi na ból w nogach.

Cukrzyca może prowadzić do takiego powikłania retinopatii. Retinopatia wpływa na naczynia krwionośne zaopatrujące siatkówkę. Statki w siatkówce mogą się zatkać, mają uszkodzenia lub wzrost wielkości. Jeśli nie przystąpić do terminowego leczenia tej choroby, może to prowadzić do upośledzenia widzenia

Utrzymanie poziomu glukozy i ciśnienia arterialnogonogo w normalnym zakresie zmniejszy ryzyko retinopatii. Jednak najlepszym zdrowia oczu gwarantuje przejście odpowiednim badaniom lekarskim co najmniej raz w roku.

Aby zbadać siatkówkę oka lekarz ze specjalnych kropli do oczu zwiększy źrenicę. Po tym, obraz oka będzie. Obraz wyświetli wszystkie zmiany, które muszą zostać zbadane lub poddane obróbce.

Używane krople mogą powodować bolesny efekt, czasowe pogorszenie widoczności i zwiększyć wrażliwość oczu na światło. Nie powinno się czytać lub prowadzić samochód w ciągu 2-4 godzin po badaniu. Mimo to należy pamiętać, że terminowe Rozpoznanie retinopatii pomoże Ci nie rozwinie się choroba, i gwarantuje zdrowy wzrok.